Kolekce účesů

Patrick Cameron kolekce účesů


SESSION – Nová nabídka Patricka Camerona pro rok 2014 je inspirovaná vzhledy z redakcí a medií. “Cítila jsem, že je důležité ukázat techniky, které stojí za vytvarením mnoha redakčního vzhledu.” říká Patrick, “Tyto styly inspirují kadeřnice a kadeřníky po celém světě a zdálo se mi, že vytvořit  kolekci založenou na tomto konceptu by bylo vzrušující a prospěšné pro široké publikum.”

Každý účes je vytvořen pomocí vlastní specialní techniky tak, aby se dosáhli zajímavých struktur s fantastickými obrysy. Jejich tvary jsou extremní, ale zachovavávají lichotivý ženský element. Nejsou to komerční účesy, ale tato dovednost může být použita  pro úžasné výsledky i u konzumních učesů.

U vytváření objemu se používá architektonický přístup. “Je to lekce ve staveí,” ríka Patrick, “musíme rozumět tomu, jak vybudovat stavbu, aby jste rozumeli rovnováze a vytvorili elegantní tvar.” Je mojí vášní vnášet manuální zručnost zpět do kadeřnictví”, Patrick pokračuje, “Tyto techniky jsou snadné a zabavné a zároveň vyzadují umělecké cítění a šikovnost.”



VINTAGE  HAIR - Nová kolekce Patricka Camerona, “Očarovaný”, nás bere na cestu půvabu a kouzla skrz 3Otá, 4Otá, 50tá a 60tá léta.

Používáním klasických technik – nedocenitelného základu pro kadeřnické řemeslo – Patrick představuje ikonické účesy a jejich moderní ekvivalenty pro červené koberce.

“Vlasy inspirované klasikou hrají důležitou roli v módě”, říká Patrick, “a cítil jsem, že pro současný trh bylo velmi důležité demonstrovat, jak vytvořit tyto účesy pomocí správných technik. Jako celosvětový učitel jsem si uvědomil, že některé základní kadeřnické schopnosti se vytrácejí, a je velmi důležité ukázat, jak relevantní tyto techniky jsou pro vytvoření špičkových účesů i v dnešní době.

“Jsem fascinován půvabem starého Hollywoodu a vždy jsem ho využíval jako odkaz ve své práci, ale nikdy jsem se přímo nezaměřil na základní techniky.” Abych vytvořil ucelenou a informativní show, která je užitečná pro široké publikum, chtěl zaplnit mezeru a spojit klasiku se současným trendem. Období, na které jsem se zaměřil, je opravdu zlatá éra kadeřnictví.

Kolekce je rozdělena do 4 částí, kdy každá reprezentuje určité období s jeho styly a uměleckými kvalitami.

  • 30tá léta   Jak vytvořit nadčasové účesy pomocí obráceného natáčení a prstového vlnění.
  • 40tá léta – Klasické “rolky” pro vytváření uhlazených účesů
  • 50tá léta – krásné vymodelované účesy pro úžasné ženské tvary
  • 60tá léta – pečlivé umisťování a tupírování vlasů pro vytváření extravagantních objemů

Patrick bude demostrovat 8 stylů krok za krokem s jeho unikátním citem a nadáním. “Očarovaný” je opravdu kultovní show, která garantuje vytvoření magické atmosféry doprovázené oslinivou modou a půvabem bez hranic.


CLUB NOIR-je sofistikovaná řada účesů, které kombinují objemné tvary a jemné struktury inspirované elegancí a exkluzivním půvabem. Vlasy jsou tvarovány širokou škálou technik pro dosažení různých tvarů a strukturových efektů, od tradičního sčesávaní dozadu a uhlazovaní po zvlnění suchých vlasů prsty, od kroucení a zamotavání po jemné umístění. V každém stylu najdeme prvek výstavby a budování. Vytvoření každého základu je výsledkem Patrikova důmyslného přístupu k práci s dlouhými vlasy a jeho přesvedčení, ze každa technika by měla být jednoduchá, když se k ní přistoupí racionalně krok za krokem.

Objemy jsou vytvořny s pomocí Patrickových nových vlasových podložek.
Kruhovitá vycpávka Halo umožňuje, aby vlasy byly tvarovány do mimoradných výšek. Ty mohou být uhlazené, elegantní, sexy nebo rozcuchané.
Menší vycpávka Crown Lift, která služí k vytvorení módního natupírovaní , pomáhá dodat jakémukoli stylu dynamický módní objem.

Pocit Clubu Noir je romantická síla účesu a svůdnosti. Výsledkem je nápadná řada stylů od komerčních mětských po ohromující buržoázní kontury.
Oblečeni je zcela monochromatické. Není nic lepšího než černá barva pro krásné siluety a vytvoření dramatické nálady, která doplňuje účesy k dokonalosti. Club Noir je o vyváženosti mezi silnými rysy a lichotivou ženskostí. Je to sexy, nadčasové a mající ambice.

Patrickova tvořivost a nadšení pro jeho řemeslo inpiruje a motivuje kadeřníky po celem svetě. Club Noir je opravdu ikonická kolekce, která poteší jeho věrné publikum a jistě mu prinese nové obdivovatele ve svetě.